Παρασκευή, 4 Οκτωβρίου 2013

Το μπαμ... ο Θεσπιακός 2 - 1 το Κόκκινο

Την πρώτη έκπληξη στο κύπελλο Βοιωτίας έκανε ο Θεσπιακός που κατάφερε να κερδίσει 2-1 το Κόκκινο και να περάσει έτσι θριαμβευτικά στην επόμενη φάση του θεσμού.

Μάλιστα η ομάδα του Γιάννη Δομβρεναίου πήρε την πρόκριση και με ανατροπή αφού έχανε στο ημίχρονο 0-1 και κατάφερε μέσα σε διάστημα δέκα λεπτών στην επανάληψη να πετύχει δυο γκολ ενώ ο γκολκίπερ Χάρης Μπόγρης δέκα λεπτά πριν τοτέλος απέκρουσε πέναλτι συμβάλλοντας στα μέγιστα στην πρόκριση της ομάδας του.
Βέβαια χωρίς να υποτιμηθεί η μεγάλη πρόκριση του Θεσπιακού θα πρέπει να πούμε οτι το αποτέλεσμα φαντάζει «μαγική εικόνα» αφού το Κόκκινο υπερτέρησε σε όλα τα επίπεδα αλλά πότε η ατυχία με τα τέσσερα δοκάρια (!!!), πότε η αστοχία, πότε η ατυχία αλλά και ο τερματοφύλακας Μπόγρης στέρησαν στην ομάδα του Γιώργου Αγγέλου  και το δικαίωμα να παλέψει για την πρόκριση έστω στην παράταση ή στα πέναλτι. Και όχι μόνο αυτό... η συνέχεια στα ΘΕΣΠΙΑΚΑ sport.